reede, 26. november 2010

Crazy quilt tehnikas töö alustamine

Nagu jutt jäi, piilume natuke hullu lapitöö maailma.
Selle tehnikaga kaunistada tasub väiksemaid lapitöid, eriti selliseid mida harvem pesta tuleb. Näiteks seinapildid jms. Lastetekke selles tehnikas teha pole eriti mõistlik sest nööbid ja pärlid ju nii sagedast pesemist ei taluks.
Aga seinapildid, prillitoosid ja kotid on äraütlemata lahedad. Siin toongi näiteks enda valmistatud käsitöötarvikute kohvrikese. Sellel on mõlemad küljed hullu lapitehnikaga kaunistatud. Ja tulemus kukkus nii elegantne välja, nii et seda tehnikat HULLUKS nimetada on kuidagi imelik. Peaks olema stiilselt romantiline või väljapeetud peensusteni.

On kaks varianti, kuidas nende külgede tegemist alustada. Esimene on õmblusmasina abil muidugi. Lõikad ebaühtlase pikkusega keskmise ruudu/kolmnurga/viisnurga ja muudkui õmbled ringselt talle tükikesi külge. Ja triigid muidugi igat õmblust eraldi!


Teine meetod sobib ka neile, kel` õmblusmasinat polegi. Lõika omale sobivas mõõdus liimiriiet, seda kus liim vaid ühel küljel. Aseta see tükk triikimislauale, liimine pool üleval. Aseta sellele kangatükikesed, lao nagu mosaiiki ja triigi see kõik ilusasti kinni. Nii saadki omale pinna, mida edaspidi tikandite ja pärlitega kaunistada.

Lõpetuseks kaks võimalust tikkimiseks:
Esiteks võib õmmelda salapistega pisikesed pärlid millimeetrise vahega otse õmblusele.


Ja teiseks kaheharuline varesejalgpiste. Nii lihtne aga nii palju võimalusi pakkuv! Lihtne ilus pisteterida või haruline lillevars.


Jõudu tööle tikkima! Järgmine nädal kohtume jälle!

Kommentaare ei ole: