neljapäev, 14. jaanuar 2010

Üks huvitav vahetusprojekt ja üks projekti ettepanekNaistepäeva vahetusprojekt ehk minu lemmikprojekt. Igaks juhuks mainin siin ka, äkki keegi sooviks veel osaleda, kes Kullaketrajates just sageli ei liigu. Lõbus ja armas projekt ühekorraga!


Projekti ettepanek:
Igasugu projektid on lahedad. Kahjuks ei ole alati aega nendega rahulikult tegeleda. Kindlad lõpetamiskuupäevad ja muud reeglid, mis muidu peaksid nagu abiks olema, kipuvad vahest hoopis ahistama ja projektis osalemise tahtmine käriseb puruks nagu liig kaua akna ees olnud vana kardin (õmbleja võrdlus)
Aga kui algataks ühe pikalt kestva ja vabade reeglitega koostegemise projekti? Kui projekti lõpp kuskile vaikusesse ära kaob ja mõni osaleja oma valmistoodangut esitleb alles kolme aasta pärast, no las olla siis? Enamik saab ju oma tööd varemalt valmis, ikka tuleb ju ilusaid töid, mida imetleda. Või mis teie arvate?
Ma ise pakuks välja (mis seal salata, idee tuli Isetegijast) aastase projekti "Aastaajad"
Reeglid, mis pole reeglid (ja neid saab ka muuta :)) :
1. Töid võib aastaaja st. aastal 2010 esitada 1 kuni12, kas ainult ühe suure töö, või neli väiksemat, iga aastaaja kohta või lausa 12, igasse kuusse üks töö.
2. Värvid vabad, töö suurused vabad, esitamiskuupäevad vabad? Või paneks mingid kuupäevad siiski? Umbes orienteeruvad?
3. Ainus kindel kuupäev oleks äkki, et aasta 2011 algul või 2010 lõpus tõmbad oma aasta kokku

Nooooh, mis arvate?

3 kommentaari:

Helkar ütles ...

Minu panevad igasugused projektid liikuma - aga - palun täpsusta - midagi peab siiski seda projekti piirama. Kui mitte aeg, siis kas värv või tehnika. Näiteks projekt, kus osalejad peaksid õmblema palkmaja tehnikas. Olgu see siis suur või väike asi. Ja mingi väike ajapiirang sobiks mulle rohkem. Aasta pärast võiks ju midagi teistmoodi katsetada.

Ise Hakanud Lillekasvataja ütles ...

Aga see teema ongi siin arutamiseks.
Ma ise jäin ka mõtlema, et mingi kindel teema võiks ju olla. Või midagi suunavat jahh.
Mul täna mõte ei jookse aga mõtleme, arutame
Igas kvartalis oma motiiv, mida lapitehnikas tuleks siis teostada oma äranägemise järgi? Praegu on talv, järelikult lumehelves? Või teeks kuude kaupa?
Jaanuar - lumehelves
Veebruar - ?
Märts - voolav vesi
Aprill -päike piilub?
Mai - tulbid, nartsissid
Juuni - lilleaas
Juuli - ?
August - marjad
September- ?
Oktoober -kirjud lehed
November - nomaitea, pime öö?
Detsember - mis muud kui jõul

Ise valid, millisel kuul osaled, millisel mitte ja jaanuar tuleks nii vai naa ära jätta, see ju läbi juba

Koffikann ütles ...

No mulle meeldiks ka selline koostegemine. Kuna meil siin lapiklubi siis võiks ikka lapitehnikas aasta koku meisterdada.