kolmapäev, 13. mai 2009

Pehme pall

Kui õues vihma sajab ja muud tarka pole miskit peale hakata, võib meisterdada ühe palli. Lastele mängu tarvis või muidu iluasjaks kuskile rippuma.
Tegemine pole keeruline. Vaja on lihtsalt õiget lõiget! Ja selle lõike saab väga lihtsalt ise joonlaua ja sirkli abil joonestada. Pallike koosneb sellistest kolmnurkseist
 täistopitud ümara põhjaga kolmnurkadest. Taolisi kolmnurki on vaja ühe palli tarvis 12 tükki. Kolmnurga õmblemiseks on vaja 2 kolmnurkset lõiget ja üht kumerate servadega "lehekest".  Vt. kõige viimast fotot. Joonesta täisnurkne kolmnurk, mõlemad küljed ühepikkused. Aseta sirkli terav ots kolmnurga tippu ja tõmba kaar ühest kolmnurga otsast teise. Nii saadki kolmnurkse lõike. 
Kaarja "lehekese" ehk kolmnurga põhja saad kui kopeerid seda kaarjat joont, vahet pole kas lõiget kokku murdes või sirkliga.
Kõigepealt tuleb õmmelda lehekujuline põhi külgede külge. Õmblemine käib jälle nii, et õmblusvaru jagu otstest jätad õmblemata ja teed ka kinnituse enne õmblusvaru! Kui see 
tehtud, õmble kolmnurk kokku nii nagu viimasel fotol näha. Siis keerad kolmnurgakese teist pidi, topid täitematerjali täis ja õmbled augukese käsitsi kinni. Nii teedki omale 12 kolmnurgakest. 
Seejärel õmbled nad kõik teravamat otsa pidi kokku kobarasse. Kui see tehtud, õmbled samuti käsitsi salapistetega kolmnurgakesed nelja kaupa otsipidi kokku. Nii saadki omale pallikese! Kui soovid toda palli iluasjana kuskile riputada, õmble talle juba töö alguses üks paelast aasake. Suska lihtsalt õmbluse vahele. Seda pallikest kavandades ära unusta värve! Saab tekitada huvitavaid kombinatsioone! Näiteks on kõik kolmnurgad musta värvi kangast aga põhjad kõik erivärvilised. Teine variant, et põhjad on mingit neutraalset värvi, must, tumesinine või bordoopunane, need kolmnurksed "augud aga erivärvilised. 
Katsetage!

3 kommentaari:

1234 ütles ...

good blog wonderful content
www.moviegodown.blogspot.com

Jaanika Vakker ütles ...

Olen kuulnud õudukaid selle palli kokkupanekust?

isehakanud lillekasvataja ütles ...

Esimene kord on küll segane. Noh, juba see "sabade" kokkuõmblemine. Neid on ju siis üsna paksult, eks suski oma nõelaga seal siis!
Hiljem harjub juba ära.