teisipäev, 24. märts 2009

Kuidas teha Bloggeris postitust:

Piltide abil on alati palju parem kõikvõimalikke asju ära seletada.
Nii, et kui Sa oled ilusasti sisse loginud, on Sul seal üleval kuskil kirjas New post, sinna klõpsagi ja Sinu ette tekib selline kastike nagu kõrval näha on. 
Title ,see tähendab pealkiri. Sinna kirjuta oma postituse pealkiri.  
Nii, edasi, seal beezil menüüribal on igasugu sümbolikesed. Järjepannu nad tähendavad: kirjastiil, tähtede suurus, rasvane tekst, kursiivis tekst, värvid(siin võid muuta mõne teksti osa omal näiteks punaseks kui kohe eriti tähtis jutt peaks olema), Selle märgi abil saad linke panna (räägime hiljem pisut pikemalt ), järgmised neli muudavad teksti nö. asukohta(kirjuta mingi jutuke valmis ja proovi järele), järgmisest neljast räägiks ka hiljem kui vajadus tekib, ise ei kasuta neid kunagi siin blogides, Järgmine ongi sinine ruuduke kuhu klikkides saad pilte postitada. Eelviimane on videote postitamiseks ja viimane on kustukumm .
Alumisel kastikese beezil ribal on tekst Labels for this post, sinna kirjuta oma postituse märksõnad, nii on hiljem lihtsam konkreetset postitust üles leida.
Nii! Ja nüüd toksasimegi tollele sinisele ruudule (kui sealt niisama hiirega, ilma klikkimata üle tõmmata, tekib sinna tekst Add image) ja meie ette tekib uus "kastike"
Siin saad nüüd valida, et kas valid oma arvutist foto võiu kuskilt netist. Mina kasutan alati oma arvuti pilte. Siis klõpsa kõigepealt nupukesele Vali fail ja jälle tekib uus kastike, kus siis oledki juba omaenese arvuti dokumentide valiku ees. Valid mingi foto välja, tema nimi ilmub alla tühja kastikese sisse. Seejärel vajuta Open ja Blogger hakkab pilti blogisse tõmbama. Seejärel (vaata teist pilti siin postituses) vali pildi asukoht: Left, Center, right - vasakul, keskel, paremal ja foto suurus, väike (Small), keskmine( medium
ja suur (Large) ja siis vajuta UPLOAD IMAGE, siis hakkab Blogger Su pilti postitusse tõmbama. Kui ta valmis on, tuleb veel klikkida sildikesele Done ja ongi valmis: pilt on postituses!
Nii. Nüüd vaata uuesti esimest pilti siin postituses. Kirjutad oma jutu ära ja laed oma pildid üles ja lkui kõik korras on, vajuta all oranzile nupukesele PUBLISH POST , kui aga aega vähe ja postitamine jääb pooleli, vajuta helesinisele SAVE NOW, järgmine kord, kui aega saad jätkata, otsi siinsamas leheküljel üles sildike Edit post, seal ongi sinu postitus mustandina kirjas ja saad ilusasti jätkata. 
No nii! Ehk on abiks! Loodetavasti ma ei seletanud segaselt liiga ja eks küsi üle kui ikka on segane.
Bloggerit võid kasutada ka kui fotoalbumit sest siia laetud fotosi saad ka linkidena kuskil foorumites näidata.
 

2 kommentaari:

Ise Hakanud Lillekasvataja ütles ...

Üks pisiasi veel: kui avastad hiljem oma postitust üle lugedes, et seal on mõni kirjaviga ja tahad seda kohe parandada, siis: pead olema muidugi sisse loginud ja siis vaata, Su postituse all on pliiatsi kujutis. Kléopsa sellele ja pääsedki kohe oma postitust parandama/korrigeerima. Kui valmis, vajuta jälle PUBLISH POST ja ongi valmis!

ojake ütles ...

Tänan!Proovin saata,lugedes tundub selge.eks näe ,kas saan hakkama.Praegu proovin kommentaari saata.Ei tea kas läheb läbi.