esmaspäev, 2. märts 2009

Aken tulevikku

Mul on valmis saanud ja nüüdseks ka üle antud üks seinapilt, mis võiks oma tehnilisuse poolest siinselegi rahvale huvi pakkuda.
Nimelt lõppes minu poolt juhitud lapitöö kursus. Viisin seda läbi oma vanas koolimajas samas käsitööklassis, kus kunagi ka ise sirgelt õmblema ja kanti panema õppisin. Mälestuseks sellest ja "üüri maksmiseks" koolile õmblesin seinapildi "Aken tulevikku". See on tehtud Lümanda kooli lipuvärvides (helesinine ja kuldne), keskel on kujutatud kompass ning äärisena kasutasin aknavitraazi meenutavat mustrit, mille kusagilt netiavarustest leidsin. Sellel peaks tegelikult mingi päris oma nimi ka olema, äkki keegi teab? Põhimõtteliselt on tegu lõike järgi ribadest kolmnurkade ükshaaval väljalõikamisega. Töö oli üsna aega ja täpsust nõudev, samuti neist lõpuks ringi kokkusaamine ei olnud just kõige kergem:)

Tulemusega jäin aga ise rahule ja ka kingina läks ta asja ette. Kuna mu kunagine käsitöö õpetaja töötab siiamaani, oli nii talle kui mulle see üleandmise hetk Lümanda valla vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel üsna armas.

3 kommentaari:

Helkar ütles ...

Väga muljetavaldav. Need tekid on ka super.

isehakanud lillekasvataja ütles ...

Sinu tööd on ikka super! Üks uhkem ja kvaliteetsem kui teine! Vau!!!

Lovisa ütles ...

Väga ilusad tekid. Sa oled kohe loodud lapitöö jaoks!