esmaspäev, 23. veebruar 2009

Meloniplokk


Seekordne nädala plokk on võetud raamatust "Lapimustrite piibel". Jälle. Mulle on täitsa meeldima hakanud see iganädalane uue ploki leidmine, otsimine, katsetamine. 
Seekord siis "Melonilapp". Esiteks juba tasakaalustamise mõttes: siis pole naivistlik lilleke ainus aplikatsioontehnikas plokk ja teiseks, raamatus tundus ta väga huvitav. Mul ei tulnud nii hästi 
välja kui ette kujutasin. 
Tegemise põhimõtted: Sul on vaja neli ühesuurust ruutu ja neli sirkli abil (võib ka ilma sirklita) ümarate servadega ... eee ... 
melonilõiku. Triigid lõikudel servad maha, traageldad ruudukujulisele lapile ja tepid kas sirge või sik-sak õmblusega kinni. 
Sirkli asemel võib kasutada ka pliiatsit, millel on nöör ümber seotud, on nagu koer ketis.  Samuti võib abiks võtta mingi sobivas suuruses ümara eseme, näiteks taldriku.
Sel juhul lõikad omale kangast veel ühe ruudu, õmblusvarude võrra väiksema kui põhjaruudu ja joonestad kaks nurka ümaraks.

Hüva õmblemist!

1 kommentaar:

Elsa ütles ...

Selline tore link, mida teile jagada tahaks: http://whipup.net/2009/03/01/quilting-block-patterns/. Juuresolevalt lingilt saab ka lehele, kus mitmed neist lilleplokkidest tasuta allalaaditavad on :)