esmaspäev, 16. veebruar 2009

Seminole tehnikast täpsustav postitus.

Kuna lihtsam oli uus postitus tekitada kui vana korrigeerida, kirjutasingi uue jutu.
Et kuidas see tehnika käib siis?
Alustuseks on vaja eri mõõdus (kuidas töö autor ise soovib) pikki ribasid, need õmmeldakse kokku ja saadud pikk pael triigitakse sirgeks. Vt. esimene foto. Ja lõigatakse võrdseiks tükkideks. Järgmisena õmmeldakse need saadud plokikesed omavahel kaldes kokku. (Teine foto)

Siin aga õpetan ühe pisikese abistava nipi. Pärast seda, kui oled plokikesed kaldes kokku õmmelnud, on vaja töö jälle ilusasti sirgeks triikida. Et seda tegevust lihtsamaks teha, võta käärid ja naksa pisike lõhikuke punase noolega märgitud kohtadessse. Kuni õmbluseni. Ja siis triigi õmblusvarud maha. Olen nii alati teinud. Ja algul tundub see kääridega kanga näksimine pisut tüütu aga see-eest läheb triikimine ludinal.
Ja pärast triikimist tuleb muidugi jälle ülearused kangaotsad maha lõigata. Ja edasi on juba oma valik, et mida sa saadud ribaga peale hakkad, et kas kombiinid mingi ploki kokku või kasutadki pika ribana. Noh näiteks, saad oma Lohemao teki plokid valmis ja siis teed ümber plokkide taolise serva. Muidugi, eks neid serva meetodeid on veel aga nendest hiljem. 
 


Kommentaare ei ole: