kolmapäev, 21. jaanuar 2009

Ämblikuvõrk

Sai minu talveuni (loheuni) läbi ja võtsin käsile järgmise ploki: ämblikuvõrgu!
Alustuseks on meil vaja selliseid ilusaid korrapäraseid kolmnurki.  Ei ole vaja igat siilukest eraldi välja mõõta, nende kolmnurkade jaoks on olemas igati mõnus ja lihtne süsteem. 
Esiteks on vaja posu ühelaiuseid kolmes (sobib ka kahes) värvis riideribasid. 
Mõõdame (minul oli riideriba laius 3,75 cm ) ja lõikame välja, triigime, õmbleme kokku nagu kolmandal fotol näha ja triigime uuesti!  Ja loomulikult kohendame lõikuriga natuke pärast triikimist jälle servad sirgeks.Meil on vaja kuus korrapärast kolmnurka. Ma loodan, et mul õnnestus teha piisavalt head fotod, kus on kõik vajalikud töövõtted ilusasti peal. 
Korrastatud kokkuõmmeldud riba on soovitav panna ruudulisele alusmatile ilusasti ruudustiku järgi. Ja kasutades läbipaistal joonlaual olevaid mõõdustikku ja nurki, joonestad/lõikad omale need kolmnurgad välja. Ma olen jube kehva seletaja aga ehk fotod räägivad enda eest ise. Kokku õmbled siis kolme kaupa. Soovitan traageldada, iseäranis kui esimest korda sellist asja teed, minul esimene ämblikuvõrk ebaõnnestus, õmblused ei sattunud kohakuti. 
Muideks, kui plokki soovib õmmelda keegi, kel pole vajalikku matti, joonlauda ja lõikurit, valmistagu endale abiks lõige - papist kolmnurk.
PS. Kui lõikate neid vajaminevaid riideribasid kogemata liig palju, ärge neid ära visake! Olgem ikka ökonoomsed ( :) ) majanduslangus ja puha, kasutame need ribad ära järgmine vai ülejärgmine nädal. Huvitavaid plokke on palju olemas ribadest!
Ah jaa! Veel üks pisiasi! Selline ämblikuvõrgu plokk on väga huvitav ka viltustest ribadest. Ja siis pole nende ühenduskohtade pärast pead valutada vaja!
Hüva pusimist!

Kommentaare ei ole: