laupäev, 10. jaanuar 2009

Kuidas tekki pealt läbi teppida?

Tere!
Vaatan, et siin nii proffid tegijad koos, et äkki oskaks keegi algajale nõu anda , et kuidas lapitekki pealt lihtsalt läbi teppida. Kuna ma ise selliseid keerulisi- vabatallaga läbi teppimisi teinud ei ole, siis, kas oleks midagi effektset ja lihtsat millega igaüks saaks hakkama, ilma , et tervet tööd tuksi keeraks?

7 kommentaari:

Ise Hakanud Lillekasvataja ütles ...

Kui Sul mingi konkreetne tekk pooleli, ole hea, äkki lisad selle pildi.

Jaanika Vakker ütles ...

Jah, pilt tekist annaks palju. Üldiselt kõige lihtsam on teppida õmbluste pealt, siis tavaliselt ei saa ka midagi ära rikkuda:) Lihtsalt mõtled tekis olevatest õmblustest mingi mustri või ornamendi välja ja järgid seda. Tähtis on, et tepingus ei tohiks eriti niiti katkestada, st õmblus peaks olema terve teki ulatuses võimalikult terve, siis ei hakka teping nii lihtsalt hargnema.

Koffikann ütles ...

Tekk on alles poolik. Lihtsalt uurin maad, et kuidas teised teevad. Olen siiski suht algaja vähemalt teki teppimises.Mõned tepivad tekid nii kenasti mustriliseks...

Jaanika Vakker ütles ...

Mustri tegemine on juba veidi keerulisem, see eeldab vabajalaga töötamise kogemust. Teppisin sedasi lapimaalis 15 x 15 cm ruudukesi, aga on tõsine töö pisteid ilusti ühepikkusteks saada ehk siis tööd jala all ühtlaselt liigutada. Tavalise jalaga kipuvad aga kangaste kihid omavahel nihkuma.

Koduhaldjas ütles ...

tavalise tallaga tõepoolest peab väga hoolas nihkumisega olema. mina kasutan teppides pealtsöödujalga, mida mainisin siin http://koduhaldjatoimetused.blogspot.com/2008/12/proov.html
seda jalga kasutan ka peksude ning raskete materjalide õmblemisel- pvc, purjede parandus, villased kangad

Ise Hakanud Lillekasvataja ütles ...

Kui kordagi pole varem teppinud ja kohe on tahtmine midagi keerulisemat teha siis pead ikka natuke teki kihte kokku traageldama. Ja üks variant on, et tepid mööda õmblusi, teine variant, et joonestad seebikillu abil teki ruuduliseks/ triibuliseks ja tepid mööda neid jooni; ja kindlasti traagelda!

Jaanika Vakker ütles ...

Mul on ka see pealtsöödu jalg, sain omale uue masina ja sellega oli kaasas. Kahjuks pole aega olnud, et end selle rakendamisega kurssi viia, kuid olen kuulnud siit ja sealt, et on vist üsna hea asi? Kunagi võtan kindlasti kätte ja proovin seda.