neljapäev, 27. november 2008

Uinaku tekk

postitus on vastuseks IHLi (sul on väga pikk nimi, loodan, et oled lühendi kasutusega päri) üleskutsele näidata parimaid töid.
ei tahaks öelda, et ma seda tekki parimaks pean, aga ta on eriline.
teki materjaliks on vanad fliispusad ja mõningad tükid on tekkinud kangarestidest. kusjuures ühest täiskasvanud inimese pusast saab uskumatult palju 10x10 sentimeetriseid tükke.
tekil on oma hing ja lugu. lapitöölisel on ju ikka sõpru, kes vanu riideid mitte ära ei viska vaid enne sulle pakuvad. nii ka selle teki põhimaterjalideks said sõbrapere kantud fliisid. hakkisin parimad kohad 10x10 tükkideks ja pidasin aru, mil moel saaks lihtsalt fliisitükid tekiks teha. kuna fliis on teadupärast mõlemalt poolt suhteliselt nägus ning hargnemisega probleeme pole, võtsin nõuks proovida ruute ühendada tavalise pealistusõmblusega.
oma tekkidele lähenen üsna loovalt ja nii seegikord- alustasin teki õmblemist keskelt. ladusin ruute servapidi ülestikku ning õmblesin paremalt poolt pealt läbi. sel moel sai jälgida, et õmblusjoon ning lõikeserv kenasti paralleelsed jääks. pahemal pool pole see kuigi oluline. nii ma siis kasvatasin tekki lisades ridasid ja andes tekile ristküliku kuju. ristkülikule lisasin ruute juba ringselt.
nii on väga mõnus ning sootuks teine tunnetus teha lapitööd. kasvatad ja kasvatad oma lapipõldu. võiks võrrelda vast taigna rullimise ja vabaheegeldusega.
nüüdseks on fliisid juba mõnda aega tagasi oma kandjate juures ning kasutusel pere uinaku tekina.
kui keegi saab minu tekiloost innustust proovida ka midagi sarnast, olen väga tänulik tagasiside eest.
edu taaskasutajaile!

3 kommentaari:

isehakanud lillekasvataja ütles ...

(IHL) Ei pahanda nime pärast, tean ise ka, et koletu pikk.
Aga tekk on eriti super! Vahva tekkelooga ja näeb hea välja ka! Punased, mustad ja kirjud lapid. Vahva!

Lapiliisu ütles ...

Tore tekk jah!
Ja värvide poolest näeb lahedalt Kihnu moodi välja.

Koduhaldjas ütles ...

tänan komplimentide eest!
huvitav tähelepanek, et Kihnu moodi :)