laupäev, 25. oktoober 2008

Nodsule vastuseks

Lapitöös võib kasutada erinevaid materjale, kuid eseme hooldamisel tuleks kindlasti arvestada kõige õrnema kangaga.
Kõik uued kangad (ka voodrikanga) võiks kas eelnevalt märjaks teha või pressida läbi niiske lapi, et vältida lappide hilisemat erinevat kokkutõmbumist pesus.
Kuna vatiiniga esemeid pestakse õrnpesuprogrammiga, siis vatiini eelnevalt märjaks teha pole vaja.

Õmblusvarud jäetakse presstalla laiused sellepärast, et nii on kõige mugavam hoida õmblemise ajal nende ühtlast laiust. See on oluline, kui tahad, et valmistöö tuleks soovitud suurusega.
Õmblusvarud äärestatakse voodrita eseme puhul või sel juhul, kui tegemist on väga hargneva kangaga.
Õmblusvarud võib triikida kokku või lahku. Lihtsam on triikida kokku. Väga paksude kangaste õmblusvarud pressitakse lahku. Soovitan hoida kogu töö vältel triikmasina sooja ja triikida peale igat õmblust, sest hiljem triikida on palju tülikam :)
Võid jälgida, et ühel lapiribal oleksid õmblused triigitud ühele ja teisel teisele poole, et ribade ühendamisel ei tekiks õmblusvarude ristumiskohal liiga pakse ühendusi.
Õmblusi eraldi üle teppida pole mõtet. Pesus hoiavad neid paigal vatiin ja teki tepingud.

Mida tihedam teping seda kauem püsib tekk kaunis. Beebitekki võiks teppida umbes iga 10-15 cm järel, sest seda tekki pestakse tihedamini.
Enne teppimist tuleb tekikihid omavahel kinnitada kas haak- või nööpnõelte abil või niidiga traageldades.

3 kommentaari:

Ise Hakanud Lillekasvataja ütles ...

Mul on salamisi mõttes üks teki tegemine siin blogis. Üritan esimese postituse esmaspäeval ehk siis homme ära teha. Proovin siis ühe bloki õmblemise puust ja punaseks koos fotodega üles panna. Ehk saab ka abiks olla :)

Nodsu ütles ...

See oleks kindlasti väga abiks... Usun, et minusuguseid algajaid ja asjast eriti mitteteadjaid, kuid siiski kätt proovida tahtjaid, satub siia peale minu rohkemgi. Jään põnevusega ootama! :)

Anonüümne ütles ...

oeh, kui ma maja valmis ja aia mingissegi korda saan, siis ma igatahes kavatsen ka ühe lapiteki teha. või kaks :)))

trumm